ТРИ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДИТЯЧОГО СОКІЛЬСТВА

На нинішній день вимальовується три перспективи розвитку Дитячого Сокільства: Громадівська, Усеукраїнська та Європейська. І кожною із них треба управляти-орудувати. Громадівське орудництво має заземлятись на начальникову управління освіти та директорах шкіл чи особах, які займуться сокільським орудництвом на рівні громад. Великих дозволів на це не треба: досить скористатись нашим Сокільським Десятикнижжям (мої тексти, а Професора Сергія Болтівця передмови), Сокільським Угодами із Монастириською та Пустомитівською освітою для впровадження Дитячого Сокільства у школах громад, підписаних за участю Державного інституту сімейної та молодіжної політики України (ДІСМПУ), а тепер ще й на підставі розлогої статті Професора Сергія Болтівця “Дитяче Сокільство Романа Расевича”, яка вийшла друком у журналі “ДЕРЖАВНА сімейна та молодіжна політика: законодавство, методи та практики” рішенням Вченої Ради ДІСМП України (Протокол №05/22 від 30.11.2022 року).  Зараз Дитяче Сокільство перебуває у віданні Українського Державного Університету (УДУ) імені Михайла Драгоманова порядком спадкоємності від ДІСМПУ: було й залишилось у віданні Мінмолодьспорту України, а тепер має опіку й МОН України. Здається, таким чином усе тут розкладено. Залишається лиш скористатись механізмом взаємодії та узгоджених дій, аби Дитяче Сокільство діяло в Україні. То ж, Усеукраїнська та Європейська перспективи теж уже мають свій контент (наповнення). Добре було б, щоб Усеукраїнське орудництво заземлялось на Понадшкільному Сокільському Гнізді – Центрі, в особі Батька-сокола, то й відпускати його у вільне ширення наразі не варто. То й мережа орудництва, рахуйте, теж уже створена: залишається лиш діяти. І в Україні в такий спосіб Дитяче Сокільство повноцінно запрацює, й до Європи ставатиме щораз ближчим. А про те, що Чехія, Словенія, як і країни ЄС та НАТО, зацікавляться ним, то й сумнівів не може й бути. Залишається лиш формалізувати цей процес, правда, на цей раз не згори до долини, а навпаки, знизу вверх. І це досить природньо: демократичні процеси його творення підказують шлях як нам діяти. Здається, й до цих питань ми уже дотягнулись, над яким працюємо. Усеукраїнський концепт (наповнення) полягатиме у підготовці сокільських орудників та орудниць з числа педагогічних працівників усієї України. І ми таку роль із Дорадником-Професором готові на себе взяти. Правда, організаційні моменти додумуємо. Зав’яжемо цю роботу й на Європейський контент, бо звідти до нас прийшло Дитяче Сокільство – туди й має повернутись: повертається із нашим досвідом, який уже ширить Рада Європи. Про це ми не лиш писали, але й публікувати українську версію цього досвіду. Зараз готується й англійська, з якою Дитяче Сокільство й сягне Європи. То й чекати не доводиться – треба бути готовим цим досвідом поділитись із країнами Європи: живим досвідом. І він готовий: Монастирищина (Тернопілля) чверть століття його практикувала, а зараз його поновлює. Таким чином закільцьовуються усі три перспективи Дитячого Сокільства, які що не день, то міцнішають. Громадівська перспектива уже діє – займається громадівським вихованням дітей та молоді. Усеукраїнську та Європейську із Професором Сергієм Болтівцем допрацьовуємо. Таким чином, усі три перспективи Дитячого Сокільства уже задіяні до роботи.

З ПОВАГОЮ, ГОЛОВНИЙ СОКІЛЬСЬКИЙ ОРУДНИК УКРАЇНИ, РОМАН РАСЕВИЧ

26 ТРАВНЯ 2023 РОКУ