РЕКТОРУ УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА, ДОКТОРУ ФІЛОСОФСЬКИХ НАУК, ПРОФЕСОРУ, ДІЙСНОМУ ЧЛЕНОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ, ПАНОВІ ВІКТОРОВІ АНДРУЩЕНКУ

ВЕЛЬМИШАНОВНИЙ ВІКТОРЕ ПЕТРОВИЧУ!

Тепер ми з Вами заодно, бо Ви стали правонаступником  Сокільських Угод, підписаних Державним інститутом сімейної та молодіжної політики України у двох громадах України: Монастириській (Тернопільської області) та  Пустомитівській (Львівської) області на впровадження Дитячого Сокільства у шкільництві України. І це чинилось із доброї руки професора Сергія Івановича Болтівця, який і готував, і підписував ці Угоди, що скріплені печаткою та підписом згаданого вище Інституту. Знаємо, що Ви лиш постали як Ректор нового вишу, то й клопотів маєте предостатньо. Та наш попередній лист, надісланий на Вашу адресу дуже легко прорне у чисельних листах, що надходять на Ваш admin. Аби не прорнуло  – наш новий лист, до якого додаємо попередній, а це уже друге читання, котре й мало би привернути увагу до нашого написаного. А пишемо ми про сокровенне – виховання наших дітей та молоді і перехід на нові системи, відмінні від учорашніх. Знайдіть Вікторе Петровичу, будьте добрі, хвильку часу, аби запросити професора Сергія Болтівця до себе, аби він Вам й розказав у деталях куди ми йдемо і що будемо мати на виході. Хочемо перекинути місток виховання зі школи на вулицю, де й відбувається виховання, а шкільне менторство залишити у минулому. Поодиноке «прочісування» учня класним керівником аж ніяк не веде до його виховання  –  треба тренінгового залу, де таке виховання відбувається, а це наша педагогічна технологія «Дитяче Сокільство». Головні події тут відбуваються у понадшкіллі, а це якраз і технологія, і педагогіка громад, котру пропонуємо. Для цієї мети ми із професором Сергієм Болтівцем й видали Сокільське Десятикнижжя (ми вже Вам писали). Але для цього нам бракує Вашого опертя – Науково-Практичного Центру (навіть на громадських засадах) у Монастириськах, аби здійснювати управління процесом впровадження Сокільських Угод, правонаступником яких Ви й стали. Аж ніяк не збираємось програмувати Вас у діях, але так як знає цю справу професор Сергій Болтівець, в Україні ніхто не знає, то він би й підготував відповідні документи за Вашим підписом для реалізації такого важливого для держави й масштабного проєкту, який, віримо, за Вашою участю й буде мати продовження.

З ПОВАГОЮ, РОМАН РАСЕВИЧ,

автор педагогічної технології “Дитяче Сокільство”, дійсний член Української міжнародної академії оригінальних ідей (УМАОІ), лауреат Міжнародної премії “Культурна дипломатія”, володар Всесвітнього Ордену “Культурна дипломатія”, член Національної спілки журналістів України та Української асоціації письменників. “Будівничий України” (медаль ВУТ “Просвіта”).

02 березня 2023 року.

Ректорові УДУ імені Михайла Драгоманова панові Вікторові Андрущенку.

Дата: 28.02.2023 01:12

Від: dnistr <r.rasevych@online.ua>

Кому: admin@npu.edu.ua

Розмір: 5.96 Кбайт

Шановний Вікторе Петровичу!

Аби не відкладати на завтра, пишу Вам сьогодні, цієї лютневої ночі, бо дуже втішений постанням такого авторитетного вишу, як УДУ імені Михайла Драгоманова, котрий Ви й очолили вперше. Ото початкуючи, у Вас набралось чимало проєктів, в т.ч. і європейського рівня, бо знаєтесь на цій освіті, до котрої й будете стремити, ми теж Вам запропонуємо уже діючий проєкт, що потребує Вашої і підтримки, і втілення. Але спочатку маленька деталь, з поміччю якої й розгорнемо нашу думку. Ви стали правонаступником державної інституції – Державний інститут сімейної та молодіжної політики України, котра підписала за нашою участю та зав. відділом молодіжної політики ДІСМПУ професора Сергія Болтівця, із двома громадами України: Монастириською та Пустомитівською Сокільські Угоди на впровадження Українського Дитячого Сокільства у школах згаданих вище громад. Проте справа його впровадження так і не посунулась. Як Богом дане Ваше постання на цьому освітньому полі, й допоможе зрушити цю справу з місця, бо не було передбачено механізму такого впровадження, окрім самої формалізації процесу, то й появились супротивники, які в один голос завили: нє пазвалям. Не було вертикалі, яка би чітко сказала: треба й допомогла організувати цю роботу. А це дуже потрібна справа, що й труду великого не потребує, усе готове – лише бери, бо це реалізація молодіжної політики держави, котра розімкнула двері сучасної школи, аби вийти у навколошкільний простір. І ми таку технологію не лише запропонували, але й втілили на практиці своєю чвертьстолітньою практикою у школах Монастирищини і Тернопілля. Та й доробок маємо чималий у цьому плані: Сокільське Десятикнижжя (мої тексти, а професора Сергія Болтівця передмови). Тому маєте змогу оте громадівсько-драгоманівське втілити на практиці в роботі уже сучасних громад, адже Дитяче Сокільство, котре впроваджуємо, якраз і має драгоманівську природу, бо це його, Михайла Драгоманова епоха, коли поставав і діяв на українських теренах “Сокіл”. То й аби не творити “велосипед”, який уже створений, ми й пропонуємо відкрити на нашій базі, навіть й на громадській основі на початках, науково-практичний центр “Дитяче Сокільство”, де й сумісно відпрацьовуватимемо сучасні технології роботи зі шкільною молоддю. І головне, поширимо виховний вплив на понадшкілля (термін професора Сергія Болтівця), що й аналогів Україна не має. Можемо надіслати й Вам наше Сокільське Десятикнижжя, яким підіпрем нашу працю. Зрештою, й науково- теоретичний центр (НТР) Інститут сімейної та молодіжної політики імені Олександра Яременка маєте, а тепер будете мати й науково – практичний центр, котрий тандемом й буде працювати на спільну мету. А відкрити його треба у Монастириськах, там, де постало й понині діє Дитяче Сокільство, хоч наразі стоїть, бо чекало Вашого приходу.

З повагою, Роман Петрович РАСЕВИЧ, автор педагогічної технології “Дитяче Сокільство”, дійсний член Української міжнродної академії оригінальних ідей. мій телефон: 0986659157. е-mail: r.rasevych@online.ua