ТВОРИМО ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНИ

Якщо комусь з монастириських шкідників заманулось й дальше шкодити Дитячому Сокільству, то скажемо їм прилюдно: не вдасться – це досвід, якому ціни немає. Залишилось їх вже як кіт наплакав, а колотять світом й дальше: і головне, голова громади добре обізнаний, про що тут йдеться – міг би тому покласти край. Начальник Управління освіти Володимир Миколайович Сапа півтора року тому поновив його роботу на Монастирищині після років руїни, а стояло воно тут добрих п”ять років після чвертьстолітньої роботи на освітній ниві Тернопілля – ще й пустомичанам показав дорогу куди йти, підписавши Сокільську Угоду на його впровадження із Державним Інститутом сімейної та молодіжної політики України. Запоручився нашим модеруванням Дитячого Сокільства, ми є підписантами Сокільських Угод в обидвох громадах, ще й автором сокільської технології, з якою можна сміливо виходити на європейський ринок, представив для нас свій сайт для такої справи, що періодично послуговуємось його сторінками. Уже цих матеріалів набралось, що на цілу книжкук тягне – лиш використовуй, моя Україно! На часі запустити цю роботу і в школах громади, які цю роботу робили роками, знають як це робити, але цьому процесові і дальше, як видно, у Монастириськах хтось мішає. То й Державному інституту сімейної та молодіжної політики України, як підписантові Сокільських Угод, варто було б поцікавитись нашими сокільськими справами, а можливо і втрутитись, аби справа пішла. Війна закінчиться, а Україна буде мати готове, напрацьоване за участю монастириської та пустомитівської освіти, як і людей України, що разом з нами його творять. І головне, що в Україні це сприймається як перспективна справа. яка потребує розвитку, то чому його й не робити: творимо для дітей та молоді України. Якщо Монастирищина до цього докладеться сповна, а Пустомитівщина своє прилучить, то й напрацюємо досвід, якому ціни немає.

З ПОВАГОЮ, РОМАН РАСЕВИЧ,

автор педагогічної технології “Дитяче Сокільство”, дійсний член (академік) Української міжнародної академії оригінальних ідей (УМАОІ).

16 листопада 2022 року.

ПРАЦЮЙТЕ НА ЗДОРОВ”Я В ПАРІ

Підвести під того хату ні себе, ні когось не хочемо. Хоч починали ми одними, а стали – цілком іншими.  Тепер за нами горою стоїть Державний інститут сімейної та молодіжної політики України (ДІСМПУ), причому, не на рівні приватних осіб, а в ролі державної наукової інституції Мінмолодьспорту України, що задає молодіжну політику держави. Тому цілком логічно, що при освоєнні нового можуть виникати сумніви щодо організаційних питань його впровадження. Але тут уже без сумнівів, а ще коли із поміччю Дитячого Сокільства із вихованням вдалось вийти за межі школи на вулицю і посягнути на її виднокола. А саме там, на вулиці, як і в школі, відбувається виховання. І  ми такий механізм виховання дітей та молоді запропонували, а Державний Інститут сімейної та молодіжної політики підтримав і легалізував його як на основі Сокільських Угод, так і людських стосунків, без чого виховання аж ніяк не відбувається. Тому може не сумніватись Монастириський Центр професійного розвитку педагогічних працівників, що впровадження Дитячого Сокільства – це і його справа. Тому, а таки не помилявся наш шановний очільник освіти Монастирищини Володимир Миколайович Сапа, коли підписував Сокільські Угоди, які уже стали історичними. Працюйте, на здоров”я в парі: Управління освіти і Центр профрозвитку над впровадженням Дитячого Сокільства на Монастирищині. Надіємось, що уже найближчим часом воно запрацює у школах громади.

З ПОВАГОЮ, РОМАН РАСЕВИЧ,

автор педагогічної технології “Дитяче Сокільство”, дійсний член (академік) Української міжнародної академії оригінальних ідей (УМАОІ).

16 листопада 2022 року.